Another Chance - 6.díl

26. listopadu 2010 v 17:49 | Májule |  ffka-Another Chance
• Spíš asi nezáživný díl.
• I tak prosím o komenty. ;)))


se mi žaludek převrátil a já už jak zběsilá běžela do koupelny. Po chvíli se v koupelně objevil i Nick, který byl převlečený do normálního, zatímcož já se choulila u záchodové mísy zabalená pouze v prostěradlu. Starostlivě si dřepl vedle mě na a držel mi spocené vlasy stranou pryč z obličeje.
,,Myslím, myslím, že už je to dobré." zaskuhrám potichu a opřu se o chladné kachlíčky na stěně. Příjemně chladí a to je přesně to, co teď potřebuju.
,,Dej si sprchu, ano? Já ti zatím udělám něco dobrého k snídani." pohladí mě Nick po tváři a odejde z koupelny. Já ještě chvilku bezvládně ležím na zemi opřená o kachlíčky, ale nakonec nasbírám dost sil, abych se zvedla a zalezla si do sprcháče.
Po osvěžující sprše jsem se nějak dokolíbala
v županu do jídelny. Nick zrovna pokládal na stůl velký tác s ovocem a mými oblíbenými musli. Zdrceně jsem si sedla na židli a složila hlavu do dlaní.
,,Jestli, jestli to takhle půjde dál, tak nevím, jak dlouho budu těhotenství zvládat." zaskučím a natáhnu se po džusu a musli vločkách.
,,To přejde neboj." povzbudivě se na mě Nick koukne a pohladí mě po tváři. Jen se na něj vděčně usměju a opřu se o jeho rameno.
,,Za hodinku budu muset odjet. Kluci dohodli nějaký focení, takže tam musím jít." prohlásí Nick po chvíli ticha přerušovaném jen cinkáním lžičky o misku. Když zaregistruje můj smutný pohled, usměje se na mě.
,,Je to otázka dvou hodin maximálně, zlato. Jakmile to skončí, pojedu zase sem."
,,Ach,
ale co tu budu dělat?" zeptám se sama sebe.
,,Jo a vlastně! Musím se ještě stavit u nás, mamka prohlásila, že se máme o Elvise starat sami." zašklebí se. Provinile se skrčím. Ano, Nickova rodina už to taky věděla. Jeho mamka se s ním dost pohádala, od té doby jejich vztah zase klesl na bod mrazu. Jako tehdy, když jsme spolu začínali randit. Pan Jonas byl naštvaný, jen proto, že se nehrneme do manželství. Mě i Nickovi to přišlo zbytečné. Aspoň teď.
Joe si z Nicka neustále utahoval, někdy už měl na mále, aby mu Nick jednu nevrazil. Myslel to sice jen ze srandy, ale někdy to přeháněl. Nevěděl kdy přestat. Jedinej, kdo opravdu stál svým způsobem při nás, byli Danielle s Kevem.
Když jsem dosnídala, šla jsem se převlíct do něčeho pohodlného. Převlečená jsem potom šla za Nickem do obýváku. Seděl na sedačce a něco dělal na laptopu. Tiše jsem si lehla vedle něj a hlavu si položila na jeho klín. Jen se usmál, hladil mě po vlasech a dál něco ťukal do klávesnice. Ten zvuk byl skoro pravidelný a mě se začaly klížit víčka.

,,Idiot jeden!" probudilo mě čísi vrčení. S trhnutím otevřu oči a zjistím, že ležím přikrytá na gauči a pode mnou pobíhá Elvis. ,,Elvisi! No tak, nech jí na pokoji, vždyť spí." docupitá ke mně potichu Nick a odhání Elvise, kterej mi začal olizovat obličej.
,,V pořádku Nicku. Já jsem vzhůru." řeknu chraptivě a pomalu se zvednu. Nick se na mě omluvně usměje a posadí se vedle mě. ,,Tak jak bylo na focení?" zeptám se a zvednu se do sedu. Nick si mě přitáhne k sobě a obejme mě. Elvis na nás vyplazuje jazyk a nakonec mi skočí na klín. Je sice těžkej, ale není to nepříjemný. Začnu ho drbat za ušima.
,,Radši se ani neptej." zamračí se Nick a crvnkne Elvise do čumáku. Zvědavě se na něj podívám. ,,No tak dobře." povzdychne si Nick. ,, Joe měl zase blbý kecy. Nevim co pořád má, prostě mě tak trochu vytočil a já mu jednu vrazil. Ale koledoval si o to."dodá, když vidí můj nesouhlasný pohled. ,,Kevin nás pak musel tahat od sebe, páč Joeovi se to moc nelíbilo." zašklebí se. Až teď si všimnu, že má malou ranku na rtech a rýsující se monokl na pravém oku.
,,Nicku! Pro Boha, máš to za potřebí? Proč ho prostě neignoruješ? Dyť Joea znáš. Je to provokatér. A nepřestane, dokud uvidí, že tě vytáčí a vytáčí." zamračím se na něj a pohladím ho po tváři. Sklesle se na mě usměje.
,,Já vím. Znám ho moc dobře, ale on mě taky. Ví kde mám své slabiny. A když se prostě začne pouštět s blbejma kecama do tebe, tak-"
,,Jestli se puští do mě, tak ho nech na pokoji! Já si to s ním vyřídím sama! Je sice hezký, že se mě takhle zastáváš, když se nemůžu hájit sama, protože u toho nejsem, ale monokly ti za to nestojej." přeruším ho a opatrně ho líbnu na rty. Trošičku sykne bolestí, ale usměje se na mě.
,,Na večer by přijeli Kevin s Dani, jestli ti to nevadí." řekne po chvilce.
,,Ne nevadí. Ráda je uvidím. Neviděla jsem je už dobrý dva tejdny." usměju se do široka. ,,Máš hlad? Půjdu udělat něco k jídlu." zeptám se Nicka a začnu se zvedat z gauče, čímž ze sebe schodím Elivse.
,,Ne, já nic nechci. Děkuju ti. Spíš si půjdu dát sprchu." taky se zvedne a zamíří do koupelny. Já se zavrtám do kuchyně a začnu kuchtit něco k snědku. Rovnou promýšlím, co udělám k véče, když přijedou ti naši manželé.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anďa Anďa | Web | 27. listopadu 2010 v 22:31 | Reagovat

krásný dílek :D Už se moc těším na pokráčko :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.